TUSKON ÜYELİK

Tarih:

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ( TUSKON ) , 2005 yılında kurulmuş Türkiye’nin en aktif sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. TUSKON, işadamları derneklerinin bir araya gelmesiyle kurulan bir konfederasyondur. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki işadamları derneklerinin bir araya gelmesiyle 7 bölgesel federasyon kurulmuş, ardından bu 7 federasyon da üst kuruluş olarak TUSKON’ u kurmuşlardır.
TUSKON ’un üyesi ANFED, ANSİFED, MARİFED, GÜNSİAF, ESİDEF, KASİF, DASİDEF gibi bölgesel federasyonlardır. Federasyonların üyeleri ise işadamı dernekleridir. İGED, KALİDER, BUGİAD gibi.
 

Firmalar ve İşadamlarının TUSKON ‘a üye olabilmek için ülke genelinde ki 172 dernekten  tercih edecekleri bir tanesine üye olmaları yeterli olacaktır. Derneklere üye olan işadamları ve firmalar TUSKON üyesi olarak addedilir. Üye olunan derneğin vereceği ID ile  TUSKON’un yapacağı tüm faaliyet ve aktivitelere katılma imkanı elde ederler.

Firmaların veya işadamlarının TUSKON’ a doğrudan üye olması söz konusu değildir, üyelik dernekler üzerinden gerçekleşmektedir.

İGED üyesi olmanız , sizlere tüm TUSKON faaliyetlerinden yararlanma hakkı tanıyacaktır.

İGED üyesi olabilmek için tıklayınız..Diğer Kurumsal Haberler